Hof van Twente – D66 en de Partij van de Arbeid hebben beide een plan uitgewerkt om te komen tot een regionale vervoer opzet voor ouderen in de gemeente. Beide partijen willen in ieder dorp van de Hof van Twente een zogenaamde elektrische deelauto plaatsen. Die auto zou gebruikt kunnen worden door mensen uit het dorp of de stad in onze gemeente die niet vaak een aurio gebruiken en daarom wel een auto willen delen. Dat zou dan moeten op basis van een lease auto. Daarnaast willen beide partijen deze auto inzetten voor het vervoer van ouderen in het dorp. Dat zou moeten gebeuren door inwoners van het dorp of de stad waar de auto staat. PvdA en D66 vinden het noodzakelijk om te komen tot een lokaal vervoersnetwerk voor ouderen omdat door het wegvallen van het regionale vervoer ouderen veel minder vervoer krijgen dan tot voor een jaar het geval was. We krijgen steeds meer ouderen in onze gemeente die zelfstandig blijven wonen en steeds ouder zullen worden. Het is voor deze groep moeilijk om vervoer te organiseren zo stellen beide partijen.Het vinden van vrijwilligers lijkt beide partijen geen probleem. Wij denken dat er in elk dorp wel mensen zijn te vinden die een of twee keer per week iemand uit het dorp ergens naar toe willen brengen. Het liefst zien beide partijen dat het vervoer kan worden besteld met een app waarop te zien is waar de deelauto is en waar de oudere woont die vervoerd moet worden. Met een druk op de knop kunnen dan zaken geregeld worden volgens Alice Olde Reuver van D66. Fractievoorzitter Fred Rijkens (pvdA) zegt dat het vervoer niet gratis zal zijn. In principe gaan we uit van een km prijs van rond de 20 cent. Beide partijen vinden dat met het combineren van een deelauto (waarvoor de gemeente de laadpaal zou moeten regelen) en het regelen van het vervoer voor ouderen in onze gemeente meerdere zaken met elkaar verbonden worden. Naast het vervoer van ouderen wordt er met de elektrische deelauto ook iets gedaan aan duurzaamheid stellen beide partijen. Ook willen PvdA en D66 bekijken of met het vervoer ook de deelname aan activiteiten in de hele gemeente kan worden aangeboden aan ouderen. Die kunnen dan s’ ochtends zich opgeven voor een activiteit, waar dan ook in onze gemeente, en worden met de deelauto naar de activiteit gebracht maar ook weer opgehaald.

 

Foto: MY Wheels

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.